دیباچه

دیباچه
 13 آذر 1396

به همت جمعی از خیرین تاسیس و به ثبت رسید و از خرداد ماه سال 1381 با نظارت سازمان بهزیستی کشور فعالیت خود را آغاز نمود .


موسسه خیریه نیکوکاران وحدت

به همت جمعی از خیرین تاسیس و به ثبت رسید و از خرداد ماه سال 1381 با نظارت سازمان بهزیستی کشور فعالیت خود را آغاز نمود .

لازم به ذکر است که اعضای هیئت امنا قبل از به ثبت رساندن موسسه خیریه نیکوکاران وحدت در سایر مراکز بهزیستی از جمله بهزیستی نارمک که در آنها تعداد زیادی از فرزندان ایزوله بستری هستند به عنوان اعضای هیئت امنا در آنجا فعالیت می نمودند و بنا به تشخیص مدیر سازمان بهزیستی وقت از هیئت امنا خواسته شد که در مرکز بهزیستی وحدت به  فعالیت خود ادامه دهند . این اعضا از سال 1376 در مرکز بهزیستی وحدت فعالیت خود را شروع نمودند .

موسسه خیریه نیکوکاران وحدت در حال حاضر 538 خانوار را تحت پوشش دارد که متشکل اند از خانواده های ایتام , معلولین , نیازمندان , خانواده های بد سرپرست و بی سرپرست و دانش آموزان و دانشجویانی که برای ادامه ی تحصیل خود به کمک مالی موسسه نیاز دارند . موسسه خیریه نیکوکاران وحدت علاوه بر امور ذکر شده از سال 1386 به طور مستقیم مسئولیت مدیریت مجتمع بهزیستی وحدت را نیز به عهده گرفت , در این مرکز تعداد 120 معلول ذهنی و جسمی پسر بالای 14 سال در سنین مختلف در کارگاه های ( معرق , قالی بافی , حصیر بافی , چرم , جعبه کادوئی , شمع سازی ) مشغول به حرفه آموزی هستند .

همچنین واحد توانبخشی حدود 4000 پرونده معلولین (جسمی-ذهنی) سازمان بهزیستی را تحت پوشش دارد که در این راستا تمامی اهداف مجتمع رشد و توانمند سازی معلولین آموزش پذیر و خدمات رسانی هرچه بهتر به خانواده های معلولین تحت پوشش می باشد .


گالری تصاویر