آموزش حصیر بافی

مجتمع بهزیستی وحدت در جهت کسب مهارت توانخواهان اقدام به برگزاری کلاسهای حصیر بافی نموده است.

19 آذر 1396 

آموزش خیاطی

هنر ظریف خیاطی از دیرباز در ایران به عنوان یک هنر اصیل همیشه مورد توجه بوده است.
تنوع طرحها و رنگها و مدلها در مناطق ایران  نیز گویای این مطلب است فراگیری این فن نه تنها گامی ملی در جهت خودکفایی است بلکه هنری است که زندگی فردی را هم آراسته می نماید.

19 آذر 1396 

آموزش قالیبافی

نزد ایرانیان فرش یكی از جلوه های منحصر به فرد به شمار می رود. شماری از فرش های دست بافت ایرانی، در زمره برجسته ترین آثار هنری آفریده شده به دست بشر هستند. امروزه علیرغم بازار رقابت شدید، مشغله های دنیای جدید و دغدغه های جهان صنعتی، چه در ایران و چه درخارج از ایران، نام ایران با نام فرش گره خورده است. 

19 آذر 1396 

آموزش زیور آلات

مجتمع بهزیستی وحدت در جهت توانمند سازی معلولان آموزش پذیر اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی ساخت زیور آلات نموده است .

19 آذر 1396 

آموزش شمع سازی

كاربرد شمع از قدیم الایام بسیار مرسوم بوده و هنوز مردم در بسیاری از مراسم مختلف خود در شادی و یا حتی سوگواری از آن استفاده می كنند. این مسأله میان اكثر ملل با فرهنگها و سنن ومذاهب گوناگون مشترك بوده است.
البته این هنر امروزه وسعت یافته و با تغییر و تحولاتی اساسی، به رقابت با دیگر هنرهای دستی برخاسته است و در حال حاضر نه تنها در مراسم بلکه برای تزیین منازل و دکوراسیون استفاده میشود.. 

19 آذر 1396 

جعبه های کادویی و تزئینی

یکی دیگر از کلاس های آموزشی مجتمع بهزیستی وحدت آموزش جعبه های کادویی است و کاراموزان تمام کارهای جعبه ها را از برش تا چسب و تزیین را خودشان انجام میدهند .

19 آذر 1396 

آموزش چرم

دوخت انواع کیف های چرمی با استفاده از تجهیزات کارگاهی و چرخ های صنعتی

18 آذر 1396 

آموزش معرق

معرق به معنای وصله ، تکه تکه و رگه رگه می باشد و اصولاَ به هر چیز رگه دار معرق گویند.

ولی مفهوم معرق چوب ایجاد نقشهایی است که از دوربری و تلفیق چوبهای رنگی و مصالح دیگر مثل فیبر، خاتم، فلز، صدف روی زمینه چوب یا رنگ پلی استر می باشد.
هنر معرق کاری در قرن ششم هجری در دوره سلجوقی متداول شد و در قرن هشتم هجری در دوره صفویه به اوج شکوفایی خود رسید.
معرق چوب هنری است که هم به صورت تزیینی( تابلویی) و هم به صورت کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد.

18 آذر 1396 

موسیقی درمانی

در موسیقی درمانی دو روش اساسی وجود دارد: روش فعال و روش غیر فعال، روش غیر فعال شامل شنیدن موسیقی است که بیمار با گوش دادن و شنیدن موسیقی که در حال نواخته شدن است، مورد درمان قرار می‌گیرد. در این روش بیشترین تأثیر عملکرد در جهت برانگیختن و تأثیر واکنشهای عاطفی و ذهنی است. در حالی که در روش موسیقی درمانی فعال که نواختن، خواندن اساس کار است. واکنشهای مختلف عاطفی، ذهنی، جسمی و حرکتی تحریک و برانگیخته می‌شوند. برنامه‌ها و روشهای موسیقی درمانی متنوع و متناسب با نیاز افراد تنظیم و تدارک دیده می‌شود.

18 آذر 1396 

هنر درمانی

هنر درماني، تکنيک‌هاي روان درماني را با فرايندهاي خلاقانه در هم مي‌آميزد تا سلامت رواني و بهزيستي را بهبود بخشد. انجمن هنر درماني آمريکا، هنر درماني را چنين تعريف مي‌کند: «يک حرفه مربوط به سلامت رواني که از فرايندهاي خلاقانه هنري استفاده مي‌کند تا سلامت و بهزيستي جسمي، رواني و هيجاني افراد را در همه رده‌های سني، بهبود و ارتقاء بخشد.

18 آذر 1396